Beskrivelse
VW GOLF 1,6 TDI, BMT, 90 HK, 66 KW
KM-visning: 201.803 km
Sidst synet: 22/01-2024
Euronorm: Euro VI
Køretøjet har været startet og kørt med, på lokationen.
Der er 1 stk. nøgle til køretøjet.
Køretøjet har klimaanlæg.
Køretøjets instrumentbord/midterkonsol har defekter/huller.
Køretøjet har servicebog med opdateret service.
Lys er uden væsentlige synlige fejl.
Der er stenslag i forruden.
Det er ridset spejle.
Der er stenslag på motorhjelmen.
Køretøjet har p-sensor foran og bagved.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 5 mm
Der er 5 sæder inklusive førersædet.
Der er ridser på venstre og højre fordør, bagkofanger og højre bagdør.
Der er lakrust på bagklap.
Der er lakskade på A-stolpe venstre side.
Højre forreste hjulkapsel mangler.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 59410 BA24906-2 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
Mærke: |
VOLKSWAGEN
Model: |
GOLF
Type: |
1.6 TDI BMT 90
Første registreringsdato: |
2016-03-01
Sidste synsdato: |
2024-01-22
Er der betalt dansk registreringsafgift på dette køretøj?: |
Nej
Tilkommer der moms?: |
Nej
Drivmiddel: |
Diesel
Totalvægt (Kg): |
1820
Model Årgang: |
2016
Km visning: |
201803
Startet: |
Ja
Anhængertræk: |
Nej
Kabinetilstand: |
Almindelig slitage
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.