Beskrivelse
MERCEDES BENZ VIANO 2,2 CDI, automatik, 4 x 4, 163 HK, 120 KW
KM-visning: 199.729 km
Sidst synet: 08/06-2022
Euronorm: Euro V
Køretøjet har været startet og kørt med, på lokationen.
Der er 1 stk. nøgle til køretøjet.
Køretøjet har klimaanlæg.
Forrude, lys, lygter og spejle er uden væsentlige synlige fejl.
Der er stenslag på motorhjelmen.
Køretøjet har anhængertræk.
Køretøjet har p-sensor foran og bagved.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 4 mm
Der er 4 sæder inklusive førersædet.
Kabinen indrettet med 4 stole og bord.
Der er 220V indlagt i kabinen.
Der er en VICTON MULTIPLUS COMPRET inventer.
Lad er opbygget med hylder og skuffer, samt lys og strømudtag.
Der er rust på bagklap og højre bagskærm.
Der er ridser på venstre side, forkofanger og højre bagskærm.
Løfts beklædning i varerum er løs.
Der er udvendigt strømudtag.
Der er huller på førersædet.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 52303 XS91583 |
Reg. Nr.: |
XS91583
Chassisnummer: |
WDF63981513737968
Mærke: |
MERCEDES-BENZ
Model: |
VIANO
Type: |
2,2 CDI AUT 4X4
Første registreringsdato: |
2012-05-14
Sidste synsdato: |
2022-06-08
Er der betalt dansk registreringsafgift på dette køretøj?: |
Nej
Tilkommer der moms?: |
Ja
Anhængertræk træk af vægt (uden bremser): |
750
Drivmiddel: |
Diesel
Totalvægt (Kg): |
3050
Km visning: |
199729
Startet: |
Ja
Anhængertræk: |
Ja
Kabinetilstand: |
Almindelig slitage
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.